fbpx
19 sierpnia 2022

Pomorze24

Wiadomości i wydarzenia z Pomorza

Minęły 3 lata od zamordowania prezydenta Adamowicza

Od tragicznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku minęły już 3 lata. Dokładnie 13 grudnia 2019 roku o godzinie 20:00 do przebywającego na scenie Prezydenta Adamowicza podbiegł 27-letni zamachowiec, który ranił prezydenta kilkukrotnie w brzuch. Adamowicz został przewieziony do szpitala gdzie po długiej walce lekarzy o jego życie zmarł.

Zmarłego tragicznie Prezydenta Gdańska upamiętnili Gdańszczanie. W czwartkowy wieczór, w okolicy Katowni, miejscu, gdzie doszło do zabójstwa, dobyła się uroczystość upamiętniająca Adamowicza. Na zgromadzeniu przemawiała między innymi obecna prezydent Gdańska.

Spotykając was, kochane gdańszczanki, kochani gdańszczanie, na ulicach miasta wiem jedno: dobro, które pozostawił w naszej gdańskiej wspólnocie prezydent Paweł Adamowicz jest, trwa i procentuje.

– przemawiała Aleksandra Dulkiewicz.

Za pamięć o swoim mężu podziękowała Magdalena Adamowicz:

Dziękuję Wszystkim, którzy pamiętają. Teraz to najgorszy czas dla mnie i moich córek. Gorszy niż rok i dwa lata temu. Proces mordercy wszystko rozgrzebuje na nowo. Nie jestem w stanie być z Wami jak co roku. Dziękuję i przepraszam

– napisała na Facebooku wdowa po tragicznie zmarłym prezydencie Poznaniu.